Частина 3. Коли дійсно необхідне підписання повноцінного письмового договору? А коли без нього можно обійтися, не пошкодувавши потім про це?

За наслідками одієї з публікацій керівника рекрутингової агенції, яка декілька разів не змогла отримати погоджену оплату за виконану роботу незважаючі на наявність підписаних договорів.
 
Продовжуємо стикатися в роботі з наслідками відсутності договорів між сторонаму угоди. Або підписання «простих», «звичайних» договорів, як їх часто називають переважно представники мікро та малого бізнесу.
 
Тому продовжуємо ділитися практичними думками з цього приводу .
 
У попередньому пості на цю тему (посилання у третьому коменті) ми поставили «кому» на тому, що повноцінний «працюючий» договір повинен враховувати особливості вашої угоди. Які завжди є.
 
І такий договір у багатьох випадках потребує трохи більше часу та вищого рівня спеціалистів (залежно від специфіки угоди та її умов) та, відповідно, буде коштувати трохи більше ніж «звичайний, простий» договір.
А іноді і не трохи).
 
Виникає цілком доцільне питання — коли такий договір дійсно необхідний, щоб витрачати на нього додаткови час та кошти?
 
А коли такі витрати зайві і без такого договору можна обійтися? І потім не пошкодувати про це, втративши значно більше ніж вартість послуг на його складання.
Тобто не стати «учасником» призказки скупий платить двічі.
 
Чи можна це визначити швидко і точно, без додаткових витрат часу і коштів? І якщо так, то як?
 
Розуміючі економічну доцільність такого питання і важливість відповіді на нього, ми свого часу розробили для наших Клієнтів відпоідний Чек лист, відповіді на питання якого як раз допомогають отримати відпівідь на питання вище.
 
Особливістю Чек листа є те, що для його користання не потрібно обов язково мати юридичні зання та досвід.
 
Це 12 перевірених практикою осовних питань, на які «зобов’язан » отримати відповідь Керівник ДО перевірки документов (у тому числі договорів) юристом і ДО затвердження будь-якої важливої угоди, операції, підписання договору.
 
Щоб швидко оцінити сутупень складності питань та потенціних ризиків для Компанії та себе як її керівника.
 
І з урахуванням основаної на практиці бліц-оцінки, прийняти своєчасні рішення, спрямовані на мінімізацію або уникнення потенційних прихованих ризиків і втрат.
 
Ділимось з вами таким Чек листом: в pdf. та в Гугл формі — кому як зручніше: 
 
Отриманий після проходження Чек листа загальний результат (висновок) ви зможете оцінити самостійно.
 
Або, для більш точної оцінки та вибору подальших оптимальних дій, заповнити Чек лист в Гугл формі та звернутися за допомогою до нас і отримати рекомендації з урахуванням саме вашої ситуації та нашої практики.
 
Ключ до Чек листа.
 
Основний крітерій оцінки:
 
Якщо вам буде важко швидко відповісти на більшість питань, або ви не впевнені в таких відповідях, або, взагалі, не замислювались над такими питаннями і немаєте відповіді, це вірна ознака того, що угода, яку ви оцінюєте, містить для вашої Компанії і вас, як її керівника, приховані ризики і, відповідно, потенційні втрати.
 
Тому, саме час звернутися до спеціаліста ДО підписання (або затвердження) такої угоди. Ну а до кого ж ще…
 
І ще, висновок, ігнорування якого, нажаль, коштувало дорого дуже багатьом підприємцям — НЕ замовляйте і не робить «простих», «звичаиних», «стандартних» договорів, якщо немає чіткого розуміння, коли і для чого ви будуте його застосовувати і які наслідки можуть бути для вас і вашого бізнесу. І особи, яка буде нести відповідальність за наслідки такого договору для ВАС і буде використовувати його для захисту ваших інтересів в разі необхідності.
 
Краще домовитись устно ніж підписувати початково «не працюючі» письмові договори, які з великою вірогідністю і виходячі з практики, будуть містити додаткові ризики для вас замість інструментів реального захисту ваших інтересів.
 
Нагадаємо, що письмові договори в Україні можуть укладатися шляхом:
 
1. Двостороннього письмового договору (на перпері або в єлектронній формі з підписанням ЕЦП).
2. Шляхом обміну листами (які містять правильні з законодачої точки зору формулювання).
3. Конлюдентних дій. Тобто коли ви прийняли товар чи послугу та оплатили їх.
Також важливо, що договір оцінюється за змістом, а не за формою чи назвою і тд та в комплексі, а не окремі його положення (слова, речення, абзаци).
 
У разі виникнення питань при використання Чек листа або інших питань, зауважень, порад, поділиться ними будь ласка в коментарях або особистому повідомленні.

Этот сайт использует файлы cookie. Посещая этот сайт вы автоматически соглашается с Условиями пользования сайтом и политикой защиты персональных данных