Перевірки на 2022 рік: що важливо знати керівнику

Перевірки на 2022 рік: що важливо знати керівнику

Найпоширенішим видом перевірок і одночасно найбільш загрозливим для багатьох підприємств з точки зору можливих наслідків — є комплексні планові перевірки. Їх проведення здійснюється відповідно до річних планів, які оприлюднюються на вебсайті відповідного контролюючого органу.
 
☝️На 2022 рік усього заплановано 29 916 перевірок (перевірте — чи є ваше підприємство в будь-якому з планів). 
 
План перевірок ?‍✈️Державної фіскальної служби (ДФС) на 2022 рік на даний момент відсутній, його оприлюднення очікується до 25 грудня.
 
Оновлений план-графік перевірок ДПС на 2021 рік дивиться тут: https://whttps://www.tax.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/446429.html
 
Інформацію про річні плани перевірок можна дізнатися також на Інспекційному порталі за посиланням: https://inspections.gov.ua в розділі “Плани перевірок”.
 
? Що важливо знати та врахувати керівнику при підготовці до перевірки, щоб не внести свій вклад у суму донарахувань (12,5 млрд. грн. (!) у наступному році ?
 
Звісно ми рекомендуємо ретельно підготуватися до перевірки, “зіграти на випередження”, щоб зменшити ризики та неочікуванні втрати у вигляді донарахувань податків та штрафів.
 
Підготовка підприємства до перевірки є найефективнішою, коли вона здійснюється
☝️одночасно в кількох напрямках, зокрема:
 
1️⃣ Організаційна підготовка, яка включає в себе наступні основні заходи:
 
☑️ підготовку до перевірки працівників компанії, які можуть мати контакт з контролюючим органом, шляхом проведення відповідного практичного інструктажу фахівцем, який має відповідний досвід з підготовки та супроводження перевірок, знає можливі нюанси та дасть практичні поради як вести себе і навпаки — чого не варто робити у тих чи інших найбільш розповсюджених ситуаціях;
+ ? розробити для працівників компанії відповідну пам’ ятку (коротку, але практычну и зрозумилу инструкцию).
 
☑️розробку та затвердження необхідної документації, перш за все — Журналу з реєстрації перевірок.
 
2️⃣ Проведення внутрішньої роботи, спрямованої на виявлення та усунення існуючих та/або потенційних ризиків і помилок (у першу чергу — істотних).
 
Про це ми окремо розповімо в одній з наших наступних публікацій ✍️.
 
3️⃣ Перевірка правомірності включення підприємства до плану перевірок.
Саме цим способом захисту підприємства від незаконних перевірок часто нехтують або не звертають на нього увагу.
 
Однак, як свідчить судова практика, цей спосіб захисту може “врятувати” підприємство від незаконної перевірки або надати підприємству додатковий час щоб усунути порушення.
 
Про незаконність включення підприємства до плану перевірок може свідчити:
 
☑️ проведення перевірки підприємства протягом кількох років підряд;
 
☑️ невірне визначення контролюючим органом ступеня ризику підприємства, що впливає на періодичність перевірки (підприємства високого ступеня ризику, перевіряються не частіше 1 разу на 2 роки, можуть перевірятися рідше; середнього – 1 разу на 3 роки, і незначного – не частіше 1 разу на 5 років);
 
☑️ включення підприємства до плану перевірок внаслідок коригування графіку-плану перевірок (найчастіше саме це порушення є підставою для оскарження наказів про перевірки ДФС).
 
Першим кроком для перевірки правомірності включення підприємства до плану перевірок є направлення ✍️ запиту до відповідного контролюючого органу з проханням надати інформацію щодо критеріїв та підстав, якими керувався контролюючий орган при включенні вашого підприємства до плану перевірок.
 
Після отримання відповіді від контролюючого органу та за наявності ознак порушення ним порядку внесення підприємства до плану перевірок, підприємство може звернутися до суду та оскаржити включення його до плану перевірок або наказ про проведення планової перевірки.
 
Залежно від обставин, у яких опинилося підприємство, оскарження рішення контролюючого органу про включення підприємства до плану перевірок може бути як основним способом захисту так і додатковим у спорі з контролюючим органом.
 
☝️ Однак, нехтувати ним не варто, адже ціна “невикористаного аргументу” може виявитися дуже високою для підприємства.
 
☝️Чому це важливо?
 
Поки триває процедура оскарження призначення перевірки, відсутні законодавчи підстави для її проведення. Тобто, переверка не може проводитися.
 
Якщо у Вас виникли питання, пов’язані з правильною підготовкою та/або супроводженням перевірки, ви можете звернутися до нас для отримання практичної консультації (за тел 067 920 66 44 або надіславши листа з вашим питанням на: info@opsgroup.com.ua).
 
Щоб не довелося платити тричі: зп — своєму бухгалтеру, гонорари — адвокатам та штрафи — контролюючим органам …

Этот сайт использует файлы cookie. Посещая этот сайт вы автоматически соглашается с Условиями пользования сайтом и политикой защиты персональных данных