До уваги КЕРІВНИКІВ підприємств, які мають БОРГИ.
Відтепер ? керівник також несе ?майнову відповідальність у разі незадоволення вимог кредиторів (важливі зміни до законодавства про банкрутство)?
У зв’язку з введенням в дію з 21.10.19 р. року Кодексу України з процедур банкрутства, звертаємо увагу керівників❗️ підприємств на деякі важливі зміни:
Для ? КРЕДІТОРІВ значно СПРОЩЕНО процес ініціювання справи про банкрутство, зокрема:
1️⃣ СКАСОВАНО мінімальний розмір заборгованості, що є підставою для звернення боржника або кредитора до суду з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство (з початку 2019 року до 21.09.2019 року такий розмір складав 1,25 млн. грн.);
Кредитору тепер ☝️НЕ потрібно попередньо звертатися до суду про стягнення заборгованості з боржника та виконавчої служби, що раніше було обов’язковим перед зверненням до суду з заявою про порушення справи про банкрутство боржника.
З набуттям чинності змін кредитор може звернутися до суду з заявою про банкрутство ? у разі непроведення боржником розрахунків у встановлений договором строк. Це може значно ПРИСКОРИТИ та «здешевити» процес стягнення заборгованості для КРЕДИТОРА.
2️⃣ ВСТАНОВЛЕНО❗️майнову відповідальність КЕРІВНИКА боржника за НЕініціювання процедури банкрутства боржника (раніше така відповідальність була відсутня).
? Підпріємство — БОРЖНИК за розпорядження керівника ЗОБОВ’ЯЗАНЕ у МІСЯЧНИЙ строк звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про своє банкрутство у разі, якщо задоволення вимог хоча б одного або кількох кредиторів призведе до НЕможливості виконання усіх грошових зобов’язань в повному обсязі перед усіма кредиторами (тобто виникає загроза неплатоспроможності).
❗️Якщо ж керівник боржника ПОРУШИВ такий строк, він несе СОЛІДАРНУ з боржником майнову відповідальність (таку ж як і підприємство — боржник(!) за незадоволення вимог кредиторів.
У разі виявлення порушення керівником такого місячного строку про це зазначається в ухвалі господарського суду. Це у свою чергу є ПІДСТАВОЮ для подальшого звернення КРЕДИТОРІВ зі своїми вимогами вже безпосередньо до КЕРІВНИКА боржника — як фізичної особи.
3️⃣ Кодексом закріплено додаткову відповідальність УЧАСНИКІВ (ЗАСНОВНИКІВ) та КЕРІВНИКА за борги боржника у разі встановлення їх вини у неплатоспроможності боржника. Зокрема:
? укладення правочинів, що мають наслідком збільшення зобов’язань боржника;
? продаж майна за заниженими цінами, або
? вчинення інших дій, що ведуть до збільшення зобов’язань боржника.
З урахуванням зазначених вище змін та з метою ПОПЕРЕДЖЕННЯ негативних наслідків як для підприємства, так і для себе особисто, рекомендуємо керівникам:
☑️ здійснити перевірку фінансового стану підприємства та звернути особливу увагу на наявність ознак неплатоспроможності (якщо задоволення вимог хоча б одного або кількох кредиторів призведе до НЕможливості виконання грошових зобов’язань в повному обсязі);
☑️ запровадити на підприємстві СИСТЕМУ (порядок) контролю ознак неплатоспроможності та дій у разі їх виявлення;
☑️ доручити бухгалтеру або особі, відповдіальнільній за ведення бухгалтерського обліку підприємства здійснювати контроль за кредиторською заборгованості підприємства та інформування керівника про потенційну платоспроможність;
☑️ здійснювати перевірку фінансових можливостей підприємства перед укладення нового договору з контрагентом.
У разі ж виявлення ознак неплатоспроможні, рекомендуємо керівнику вжити всіх заходів для ПОПЕРЕДЖЕННЯ виникнення підстав для пред’явлення до нього в майбутньому вимог кредиторів, зокрема:
✅ ініціювання проведення керівником загальних зборів з метою прийняття засновниками (учасниками) рішення про звернення до суду із заявою про відкриття провадження у справі, або залучення додаткових коштів;
✅ укладення договорів про відстрочення строку сплати заборгованості;
✅ звернутися до суду з заявою про порушення справи про банкрутство підприємства (у разі, коли неможливо скликати загальні збори або учасники відмовляються від їх проведення).
Ті ж керівники, які хочуть бути впевнені, що ризик настання відповідальності по боргам для них особисто та для їх підприємств відсутній (або не перевищує допустимий) можуть звернутися для отримання більш детальної практичної консультації або перевірки цього питання (тел. 067 920 66 44).
У тому числі, щоб дізнатися — ? яку систему контролю краще та ефективніше впровадити саме на вашому підприємстві — для запобігання вказаних вище ризиків (для керівника та компанії).
чтобы заказать услугу или узнать больше о выгодах именно для вашей Компании
получите консультацию эксперта - как быстро выявить и
избежать скрытые риски и потери вашего бизнеса
узнайте - какую систему учета, налогообложения и контроля лучше использовать под ваш бизнес, чтобы увеличить его прибыльность и защищенность
узнайте о скрытых нюансах и реальной ответственности руководителя, бухгалтера или юриста (или аутсорсинговой компании) - инсайдерская информация
сравните и оптимизируйте свои Затраты (на бухгалтерию и юруслуги) VS Результаты для бизнеса**
проверьте (бесплатно*) - есть ли сейчас скрытые налоговые и юридические риски и "отложенные" потери**
*эта возможность действует только в течение 3-х дней для Руководителей, которые впервые посетили наш сайт
** благодаря нашей проверенной методике - быстро,
без дорогих аудитов и потерь времени
(плюс - узнаете как это можно делать самим)