“Сумісництво” керівника ТОВ - як уникнути складнощів та ризиків

“Сумісництво” керівника ТОВ — як уникнути складнощів та ризиків

“Сумісництво” керівника товариства, або — на ЩО слід звернути увагу приймаючи на роботу “нового” керівника Товариства: чи може він бути одночасно керівником на декількох Товариствах або бути зареєстрованим як ФОП?

1. При прийнятті/обранні “нового” Директора, Товариство зобов’язане дотриматися порядку прийняття/обрання “нового” директора, встановлених законодавством (ч. 5 ст. 40 Закону України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”).

Зокрема, Товариство перед укладенням трудового договору з керівником (обранням його на посаду) зобов’язане перевірити:

— чи є особа, яка претендує на посаду Директора, Директором на іншому Товаристві, а також види діяльності такого Товариства;
— чи є особа, яка претендує на посаду Директора, членом виконавчого органу чи наглядової ради іншого Товариства та види його діяльності;
— чи зареєстрована така особа як ФОП та види діяльності такого ФОП;
— чи є така особа учасником повного товариства чи повним учасником командитного товариства та види його діяльності.

2. Здійснення такої перевірки обумовлена вимогами законодавства щодо необхідності отримання ЗГОДИ3. Загальних зборів Учасників або наглядової ради на призначення “нового” Директора, якщо особа, яка претендує на посаду Директора:

— вже працює керівником або входить до складу дирекції чи наглядової ради на одному або декількох Товариствах, в тому числі акціонерних, що здійснюють діяльність у сфері діяльності Товариства;
— зареєстрована як фізична особа-підприємець (ФОП) та здійснює діяльність у сфері діяльності Товариства;
— є учасником повного товариства або повним учасником командитного товариства, що здійснює діяльність у сфері діяльності Товариства.

“Сфери діяльності” можна перевірити за КВЕДами, які зазначені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР).

3. Якщо КВЕДи Товариств або ФОПа і Товариства за ЄДР співпадають або основний вид діяльності тотожний — “новий” Директор НЕ може бути призначений на посаду БЕЗ отримання Загальних зборів учасників Товариства або наглядової ради.

4. Така згода повинна бути зазначена в документі, який подається Товариством для державної реєстрації змін відомостей про Товариства в частині призначення/обрання нового керівника.

5. Окрім того, у “нового” Директора виникає обов’язок також повідомити Товариство, в якому він уже працює як Директор або є членом виконавчого органу чи наглядової ради, про те, що він обраний/призначений (або буде) на посаду Директором до іншого Товариства, та у разі необхідності отримати згоду від Товариства на призначення/обрання Директором до іншого Товариства.

— ВІДМОВА державного реєстратора в проведенні державної реєстрації зміни директора Товариства або реєстрації нового Товариства (і як інший наслідок — витрачений час та кошти і необхідність проводити та скликати загальні збори повторно).

— наслідки порядку призначення/обрання на посаду для “нового” Директора. У разі, якщо буде встановлено, що Директор Товариства БЕЗ згоди уповноваженого органу Товариства є Директором декількох Товариств або здійснює діяльність як ФОП, які мають схожі або тотожні види діяльності (КВЕД), такий Директор може бути ЗВІЛЬНЕНИЙ з посади БЕЗ виплати компенсації.

У разі виникнення у Вас будь-яких додаткових питань за цією темою, Ви також можете замовити платну консультацію стосовно саме вашої ситуації.
Для цього — просто напишіть нам на info@opsgroup.com.ua або дзвонить на 067 920 66 44.

Этот сайт использует файлы cookie. Посещая этот сайт вы автоматически соглашается с Условиями пользования сайтом и политикой защиты персональных данных

Віта Яремчук

Експерт з юридичних питань, адвокат

9  років практики

 

Експертиза

Віта є експертом у сфері податкового права, захисту прав інтелектуальної власності, трудового, договірного та корпоративного права. 

Сфера компетенції Віти охоплює всі аспекти захисту прав інтелектуальної власності (розробка та перевірка договорів, судовий захист, захист від недобросовісної конкуренції, боротьба з підробками та піратством, альтернативні процедури вирішення спорів), а також питання електронної комерції, захисту даних та юридичне супроводження клієнтів у сфері ІТ.

Однією із основних практик також є судовий захист клієнтів у спорах з податковими та митними органами, власників торговельних марок та авторів, роботодавців у спорах з працівниками; фізичних осіб у майнових та спадкових спорах, спорах пов’язаних із стягненням заборгованості.

 

Досвід

Завдяки участі у комплексному супроводу діяльності компаній державного та приватного сектору, представництв компаній-нерезидентів в Україні, Віта знає “проблемні” питання  юридичного супроводження бізнесу.

Такі практичні знання допомагають нам пропонувати та втілювати ефективні (з точки зору захисту та розвитку бізнесу) заходи попередження та виникнення податкових та юридичних ризиків і спірних питань (з контролюючими органами, працівниками, засновниками).

Успішний досвід Віти з судового захисту компаній у спорах з податковими та митними органами, дає нам можливість пропонувати клієнтам найбільш вигідні стратегії судового захисту, форми юридично-податкової організації бізнесу (з урахуванням його спеціфіки), виявляти потенційні юридичні та податкові ризики з метою їх попередження та, відповідно - зменшення витрат наших клієнтів. 

Поєднання досвіду Віти з судового захисту та договірної роботи, дає можливість нашим клієнтам укладати договори на найбільш вигідних для них умовах та з максимальною гарантією захисту їх інтересів.

 

Освіта

Магістр права, юридичний факультет Київського національного університету ім. Т.Шевченка, спеціалізація “Суд. Прокуратура. Адвокатура”, 2011

Курс “European Business Law: Understanding the Fundamentals”, Лундський університет (Швеція), 2019

Курс "INTELLECTUAL PROPERTY", Академія консалтингового бізнесу (BCA), 2019 

Курс “Міжнародне структурування ІТ бізнесу в Україні”,

Академія консалтингового бізнесу (BCA), 2019 

Програма «ІТ-Право – поглиблений курс», ILTI-School, 2019

 

Адвокатська діяльність

Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю 2018 рік

 

Членство у професійних асоціаціях

Член Національної асоціації адвокатів України, Член асоціації правників України

Юрій Бойко

Керуючий партнер

15 років практики

 

Експертиза

Юрій є експертом та має цінний досвід (більше ніж 740 успішних проектів) у сфері оптимізації бізнес-процесів, виявлення та уникнення прихованих податкових та юридичних ризиків, податкового планування, досудового врегулювання спорів, а також побудови ефективних систем контролю та мотивації персоналу.

 

Досвід

Практичні навички та досвід, у тому числі розуміння  потреб бізнесу, бізнес-процесів, керування проектами, особливостей роботи середніх та великих іноземних компаній та представництв, а також особливості локального законодавства були отримані завдяки роботі у таких компаніях, як ХК “Бліц-Інформ”, UHY Prostir, SUN InBev.

Юрій, як керівник практики податкового та юридичного консалтингу, вирішував практичні задачі, консультував та супроводжував діяльність таких компаній, як Olympus Ukraine, Blanko Ukraine, Eurolog Ukraine, CH2Hill International та інших. А також керував проектами у сфері податкового консалтингу та надання незалежних юридичних послуг для: ESAB Ukraine, Granosa AG, MEDA GmbH, FGV Ukraine, TIENS Ukraine, Algol Ukraine, Hochland Ukraine, Unimed Pharma spol. s.r.o., Transition Technologies та інших компаній. Результатом такої роботи є відповідні відзнаки та рекомендації.

 

Підхід

Фокус на організацію роботи, що забезпечує оптимізацію витрат Бізнесу Клієнтів, підвищення його конкурентоспроможності та захищеності (як у короткостроковому, так і довгостроковому періодах) - за рахунок виявлення та усунення прихованих податкових та юридичних ризиків і втрат. Всебічний аналіз ситуації, у тому числі - практична оцінка можливих ризиків, наслідків, переваг (податкових, юридичних, репутаційних, маркетингових, корпоративних) з урахуванням особливостей бізнесу та інтересів Клієнта. Пошук і пропонування шляхів вирішення задачі з мінімальними витратами.

 

Освіта

Сумський державний університет, економічний факультет, спеціальність “Фінанси та кредит”, 1998.

Міжнародна академія управління персоналом, Правознавство, 2003.

Олена Ньорба

Експерт з юридичних питань, адвокат

12  років практики

 

Експертиза

Олена є експертом у сфері банківського, земельного права та вирішення судових спорів.  Також Олена спеціалізується у сфері корпоративного та комерційного права, інтелектуальної та промислової власності (патенти, торговельні марки, комерційні найменування, авторське право та суміжні права, доменні імена). 

Регулярно представляє інтереси клієнтів у комерційних спорах та спорах з органами державної влади, зокрема у вищих спеціалізованих судах та Великій Палаті Верховного Суду.

Одним з напрямків спеціалізації є розробка комплексних стратегій судового захисту клієнтів. 

Одна з ключових компетенцій - це всебічний аналіз ситуації, практична оцінка ризиків, наслідків та можливостей з точку зору саме інтересів бізнесу Клієнта, розробка оптимальної стратегії, включаючи мінімізацію витрат та її практична реалізація. 

 

Досвід

Отриманий завдяки роботі в українських банках та у сфері державного земельного кадастру до того як приєднатися до команди OPS Group SFAI.

Олена працювала над складними судовими справами щодо визнання недійсними кредитних та іпотечних договорів, стягнення заборгованості, звернення стягнення на іпотечне майно, супроводом операцій з землею та нерухомістю, питаннями реструктуризації заборгованості та юридичного та податкового структурування. 

Також завдяки отриманому попередньому досвіду та його вдосконаленню в OPS Group SFAI, Олена добре розуміє особливості вирішення питань компаніями великого та середнього бізнесу, має навички керування проектами і робочими групами.

 

Освіта

Магістр права, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, 2007

Курс міжнародного податкового права, Лейденський університет (Нідерланди),  2017 

International Legal English Certificate (Cambridge English Language Assessment)

 

 

Членство у професійних асоціаціях

Має право займатися адвокатською практикою в Україні з 2018 року

Член Національної асоціації адвокатів України

Член асоціації правників України