“Сумісництво” керівника ТОВ - як уникнути складнощів та ризиків

“Сумісництво” керівника ТОВ — як уникнути складнощів та ризиків

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

“Сумісництво” керівника товариства, або — на ЩО слід звернути увагу приймаючи на роботу “нового” керівника Товариства: чи може він бути одночасно керівником на декількох Товариствах або бути зареєстрованим як ФОП?

1. При прийнятті/обранні “нового” Директора, Товариство зобов’язане дотриматися порядку прийняття/обрання “нового” директора, встановлених законодавством (ч. 5 ст. 40 Закону України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”).

Зокрема, Товариство перед укладенням трудового договору з керівником (обранням його на посаду) зобов’язане перевірити:

— чи є особа, яка претендує на посаду Директора, Директором на іншому Товаристві, а також види діяльності такого Товариства;
— чи є особа, яка претендує на посаду Директора, членом виконавчого органу чи наглядової ради іншого Товариства та види його діяльності;
— чи зареєстрована така особа як ФОП та види діяльності такого ФОП;
— чи є така особа учасником повного товариства чи повним учасником командитного товариства та види його діяльності.

2. Здійснення такої перевірки обумовлена вимогами законодавства щодо необхідності отримання ЗГОДИ3. Загальних зборів Учасників або наглядової ради на призначення “нового” Директора, якщо особа, яка претендує на посаду Директора:

— вже працює керівником або входить до складу дирекції чи наглядової ради на одному або декількох Товариствах, в тому числі акціонерних, що здійснюють діяльність у сфері діяльності Товариства;
— зареєстрована як фізична особа-підприємець (ФОП) та здійснює діяльність у сфері діяльності Товариства;
— є учасником повного товариства або повним учасником командитного товариства, що здійснює діяльність у сфері діяльності Товариства.

“Сфери діяльності” можна перевірити за КВЕДами, які зазначені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР).

3. Якщо КВЕДи Товариств або ФОПа і Товариства за ЄДР співпадають або основний вид діяльності тотожний — “новий” Директор НЕ може бути призначений на посаду БЕЗ отримання Загальних зборів учасників Товариства або наглядової ради.

4. Така згода повинна бути зазначена в документі, який подається Товариством для державної реєстрації змін відомостей про Товариства в частині призначення/обрання нового керівника.

5. Окрім того, у “нового” Директора виникає обов’язок також повідомити Товариство, в якому він уже працює як Директор або є членом виконавчого органу чи наглядової ради, про те, що він обраний/призначений (або буде) на посаду Директором до іншого Товариства, та у разі необхідності отримати згоду від Товариства на призначення/обрання Директором до іншого Товариства.

— ВІДМОВА державного реєстратора в проведенні державної реєстрації зміни директора Товариства або реєстрації нового Товариства (і як інший наслідок — витрачений час та кошти і необхідність проводити та скликати загальні збори повторно).

— наслідки порядку призначення/обрання на посаду для “нового” Директора. У разі, якщо буде встановлено, що Директор Товариства БЕЗ згоди уповноваженого органу Товариства є Директором декількох Товариств або здійснює діяльність як ФОП, які мають схожі або тотожні види діяльності (КВЕД), такий Директор може бути ЗВІЛЬНЕНИЙ з посади БЕЗ виплати компенсації.

У разі виникнення у Вас будь-яких додаткових питань за цією темою, Ви також можете замовити платну консультацію стосовно саме вашої ситуації.
Для цього — просто напишіть нам на info@opsgroup.com.ua або дзвонить на 067 920 66 44.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.