Як не стати жертвою спокуси “ліквідації підприємства за 24 години”

ЛІКВІДАЦІЯ підприємства. Законні VS привабливі шляхи і приховані ризики

ЛІКВІДАЦІЯ підприємства. Законні VS привабливі шляхи і приховані ризики.

Або як не стати жертвою спокуси “ліквідації підприємства за 24 години”.

Дізнайтесь самі та поділіться цією практичною інформацією з друзями,
щоб уникнути можливих несподіванок у майбутньому, або просто дзвоніть – 067 920 66 44.

Згідно з законодавством юридична особа вважається ліквідованою з дня внесення запису про припинення до відповідного Єдиного державного реєстру (Держреєстр).

Будь-які ІНШІ способи швидкої ліквідації (в т.ч. ліквідація за 24 години), які НЕ передбачають внесення відповідного запису про припинення до Держреєстру, не мають наслідком саме ліквідацію юрособи.

Як правило, “швидка ліквідація” полягає у держреєстрації ЗМІНИ учасників, керівника, іноді – назви та місцезнаходження юрособи, що НЕ має наслідком саме ЛІКВІДАЦІЮ (припинення) такої юридичної особи (якщо саме ЛІКВІДАЦІЯ ставилася за МЕТУ).

У такому випадку необхідно розуміти, що незважаючи на зміни, юрособа згідно із законодавством НЕ припиняється і НЕ ліквідується, а продовжує своє існування, але вже із іншим складом учасників та керівником.

Важливо! Враховуючи, що після реєстрації зміни попередніх власників та керівника юрособи, в них не залишається практичних інструментів та можливості контролювати подальше використання такої юрособи…

Це означає, що таке Підприємство у подальшому:

по-перше, може використовуватися взагалі і
по-друге, може використовуватися для незаконних цілей, зокрема, у незаконних схемах податкової оптимізації, накопичення боргів.

Розуміння того, що підприємство стає непідконтрольним, важливо для попереднього керівника та власників, оскільки заходи відповідальності, у тому числі кримінальної, за попередню діяльність Підприємства, включаючи мету його продажу, можуть бути застосовані до попередніх власників та/або керівника у будь-який момент (з урахуванням певних обставин) та не зникають у зв’язку з продажем частки чи зміною директора.

Можливими НЕгативними наслідками обрання саме такої “швидкої” процедури «ліквідації» також можуть бути:

1 визнання недійсними змін до установчих документів;
2 визнання діяльності юридичної особи фіктивною;
3 спроби притягнення попередніх учасника та керівника юридичної особи до кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво (ст. 205 Кримінального кодексу України) або ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).
4 І на цьому питання «швидкої ліквідації» можуть не закінчитися.
5 З власного досвіду правильної ліквідації Підприємств можемо сказати, що найчастіше небажані «додаткові» наслідки “спрощених” схем ліквідації юросіб виникають у зв’язку з:

– неправильною оцінкою загального фінансового становища ТОВ, ПП та як наслідок –НЕправильно обраний спосіб ліквідації;
– початок процедури ліквідації БЕЗ попереднього проведення необхідних підготовчих дій по виявленню дебіторської та кредиторської заборгованості, продажу майна, проведення звільнення працівників відповідно до трудового законодавства;
– НЕдооцінкою РИЗИКІВ настання кримінальної, цивільної, адміністративної відповідальності;
– обранням найпростішого та найшвидшого способу ліквідації.

У той же час законними (передбаченими законодавством) способами ліквідації юридичної особи залишаються:

1 ліквідація за рішенням власників (добровільна) – підходить у випадку, коли юридична особа НЕ має БОРГІВ, у т.ч. податкових та НЕ здійснювала діяльності, що може викликати додатковий інтерес у податкових органів;
2 за рішенням суду про припинення юридичної особи, НЕпов’язаного з банкрутством (зокрема, за позовами податкових органів про визнання установчих документів недійсними; про припинення юридичної особи за наявності ознак здійснення нею фіктивної господарської діяльності) – також може підходити, якщо підприємство НЕ має БОРГІВ, у т.ч. податкових та тривалий час НЕ здійснювало діяльності, у т.ч. такої, що може викликати підозру у податкових органів;
3 за рішенням суду, винесеним за наслідками процедури БАНКРУТСТВА, порядок якої врегульовано Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Робіть правильний вибір, щоб уникнути прихованих ризиків та отримати саме бажаний РЕЗУЛЬТАТ!
За допомогою та безкоштовною консультацією звертайтеся за тел. 067 920 66 44.

Цей сайт використовує файли cookie. Відвідуючи цей сайт ви автоматично погоджуєтесь з Умовами користування сайтом і політикою захисту персональних даних